خرید*تحقیق درباره فرقة وهابیت چگونه به وجود آمد وعقایدش چیست؟*

فرقة وهابیت ,عقایدش,تحقیق درباره فرقة وهابیت چگونه به وجود آمد وعقایدش چیست|ghe1723807
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق درباره فرقة وهابیت چگونه به وجود آمد وعقایدش چیست؟ می باشد.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 10 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

عوامل شکل گیری فرقه وهابیت مانند برخی از فرقه‌های دیگر، ریشه در مبانی و عملکرد رهبران و بنیانگذاران آن دارد. بر این اساس لازم است مبانی و عملکرد بنیانگذار این فرقه بررسی شود.

وهابیت

وهابیت دیدگاه جدیدی در مذهب سنی حنبلی است که بنیانگذار آن
محمد بن عبدالوهاب (۱۰۸۲-۱۱۷۰ ه.خ، ۱۱۱۵-۱۲۰۶ ه.ق، ۱۷۰۳-۱۷۹۱ میلادی) از علمای بزرگ سنی عربستان سعودی است. وی خود پیرو شیخ الاسلام ابن تیمیه بود و با ایدئولوژی‌های شیعه و تصوف و... آن زمان به مخالفت برخاست. شیخ محمد عبدالوهاب تنها به حدیث و قرآن اعتقاد داشت و واسطه کردن شخص و بندگان خدا را کفر به خدا و شرک مطلق میدانست.

شیخ محمد بن عبدالوهاب در سال ۱۰۸۲ ه.خ (۱۱۱۵ ه.ق) در عونیه نجد متولد شد و در دمشق بتحصیل پرداخت و از علماء حنبلی اراء ابن تیمیه متوفی در سال۷۰۶ ه.خ
(۷۲۸ ه.ق) و ابن قیم الجوزیه شاگرد او متوفی در سال۷۲۸ ه.خ(۷۵۱ ه.ق) را آموخت.
ابن عبدالوهاب به بغداد و بصره مسافرت کرد و مذهب حنبلی را تکمیل کرد و در بازگشت، محمد بن سعود را که بر قبائل عتوب و عنزه امارت داشت به وهابیت دعوت کرد. و او نیز این عقیده را پذیرفت و افکار شیخ محمد بن عبدالوهاب را شعار حکومت خود کرد و برای نشر آن با شهر‌های مجاور خود پیکار‌ها کرد و مرکز حکومت خود را درعیه قرار داد، در آنزمان ریاضی‌ها از دعوت او سرپیچیدند و دهام بن دواس امیر ریاض با ابن سعود سالها پیکار کرد تا عاقبت مغلوب شد و حکومت ریاض به ابن سعود رسید. پس از ابن سعود، پسرش عبدالعزیز بن سعود به امارت رسید. او نیز برای نشر آئین وهابیت کوششها و جنگها کرد. در سال۱۱۷۹ ه.خ (۱۲۱۵ ه.ق) پانزده هزار تن از وهابیون برای پاک کردن شهر کربلا از آنچه «نمادهای شرک» می‌نامیدند به شهر کربلا حمله کرده و خزینه و حرم حسین پسر علی را بکلی تخریب کردند. [نیازمند منبع] چون این خبر منتشر شد فتحعلیشاه قاجار، پادشاه وقت ایران، صد هزار لشگر فراهم کرد و سلیمان پاشا والی بغداد نیز لشگری جدا برانگیخت که با لشکر وهابیون در صحرای نجد رزم کنند لکن در ایران جنگ روسیه پیش آمد و در عراق جنگ کردها برای برپایی کشور مستقل خودشان برپا شد و بدین صورت تفکر وهابیت به شکلی قدرتمند ظهور کرد.مطالب دیگر:
📜نقشه برداری📜نقش ورزش، فعاليت بدني و فیزیوتراپی در بيماري‌هاي روماتيسمي📜نقش مکمل یاری در سلامت دانش آموزان و📜نقش مديريت عالي در رهبري،طراحي و اثربخشي سازمان📜نقش شركت هاي سهامي زراعي در توسعه روستايي با تاكيد بر شركت سهامي زراعي نيل شهر📜نقش شبکه ارتباطات سیار در ITs و آخرین وضعیت شبکه تلفن همراه و برنامه پوشش جاده ای📜نقش سازمان های فرا ملّی در توسعه سلامت📜نقش خلاقيت درروابط عمومی📜نقش تغذیه در بهبود روند درمان بیماران بستری در بخش آی سی یو📜نقش بخش خصوصي در اقتصاد مقاومتي وفرصتهاي سرمايه گذاري📜نقش اینترنت و فناوری اطلاعات در روابط عمومی الکترونیک📜نقش انفورماتیک پزشکی و کامپیوتر در آموزش پزشکان و پرستاران📜نظريه عمومي فرهنگ📜نظریه‌ی بازی‌ها📜نظریه های نوین در مدیریت آموزشی📜نظریه میدانی کرت لوین📜نظریه فازی📜نظریه پردازی داده بنیاد📜نظریه پایه توسعه استان مرکزی📜نظامهاي اداري تطبيقي پيشرفته📜نظام سلامت در سوئد📜نظام سلامت در سوئد 1📜نظام حقوقی دریای آزاد📜نظام حسابهای ملیو برآورد تولید ناخالص شهری📜نظام تخصیص منابع ساختاری برآورد تختهای بستری