خرید*دانلود پاورپوینت درباره سبزي كاري*

دانلود,پاورپوینت,درباره سبزی کاری,وسعت سبزیکاری|ghe1723807
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع دانلود پاورپوینت درباره سبزي كاري می باشد.

این محصول در قالب پاورپوینت (power point) و قابل ویرایش در 33 اسلاید تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این پاورپوینت و اطمینان از خرید، مطالب چند اسلاید آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

انتخاب زمين

زمين شوره سنبل بر نيارد در او تخم عمل ضايع مگردان

گرچه امروز مطابق اصول و قواعد فني ميتوان با اصلاح سختترين و بدترين زمينها از آن استفاده كرد ولي اين اصلاح نسبت به وضعيت زمين كه از چه نوع باشد فرصت زيادي را توأم با خرج بسيار در بر دارد كه از موضوع عملي كه ما ميخواهيم انجام دهيم به دور است، زيرا در اين كتاب ما فقط ميخواهيم اين موضوع را روشن كنيم خوانندگاني كه داراي زميني حاضر براي كشت هستند براي حداكثر استفاده از زراعت خود بايد چه دقائق و چه نكاتي را در نظر بگيرند.

چنانكه زميني اگر از حيث جنس طبيعي مساعد باشد ولي داراي نواقص زير باشد نميتوان استفاده منظور را از آن انتظار داشت.

 • زمينهاي گود براي زراعت مفيد نميباشند زيرا غالباً در اثر بارندگيهاي زياد يا طغيان آب رودخانه (اگر در مجاورت زمين باشد) آب به آن هجوم ميآورد و زراعت را ميشويد و خراب ميكند و به جاي آن قشري از گل و لاي ميگذارد كه علاوه از تباهي محصول زمين را هم خراب ميكند.
 • فزوني دائمي رطوبت در زمين كه معلول بدي جريان آب اطراف آن باشد يا از مجاري دورتري نشت نمايد اثرات خيلي بدي در زمين ميگذارد و ريشه نباتات را ميپوساند يا اصولاً مانع روئيدن بذر ميشود.
 • در اينگونه زمينها قبل از انجام زهكشي و خشك كردن زمين نبايد زراعت كرد.

 • زمينهاي مردابي كه آنها را هم قبل از خشكانيدن نميتوان مورد استفاده قرار داد.
 • نزديكي زمين زراعتي با بعضي از كارخانجات تهيه مواد شيميايي و كورههاي گچپزي و آهكپزي براي زراعت بسيار خطرناك است، زيرا اين كارخانجات يا كورهها دائماً دودهاي اكال و مضر و گازهاي خطرناك و گرد و غبارهاي خشككننده و سمي در فضا منتشر ميكنند و براي صحت كارگران مزرعه و گياه هر دو خطرناك ميباشند و غالباً سبزيهايي كه در اطراف اين كارخانهها به دست ميآيند هميشه پلاسيده و داراي طعم و مزهاي است كه به ذائقه بد و نامطبوع است.
 • نزديكي مزرعه سبزي با جادههاي بزرگ براي زراعت مضر است زيرا در اثر عبور و مرور وسائط نقليه و گرد و غباريكه دائماً از جاده برميخيزد و روي سبزيها مينشيند از نمو آنچه كاشته شده جلوگيري ميكند و آنها را ضايع ميكند.
 • بنابراين بهترين زمين براي زراعت سبزي در اين مناطق آنست كه جهتيابي آن بينابين چهار جهت اصلي باشد كه عرصه جنوب آن از يك سمت جنوب غربي و از سمت ديگر جنوب شرقي و عرصه شمالي از يك سمت شمال غربي و از سمت ديگر شمال شرقي واقع شده باشد و ديگر از عوامل مساعد شيب ملايم زمين است زيرا شيب تند باعث ميشود كه مواقع آبياري آب آنچه در آنجا هست بشويد و همراه خود به نقطه گود زمين ببرد و در زمين هم به اندازه كافي آب نفوذ نكند تا ريشه نباتات را سيرآب كند. ولي شيب معتدل باعث ميشود كه آب به خوبي به تمام سطح مزرعه جاري شود و تا اعماق آن نفوذ كند در زمينهايي كه داراي شيب تند هستند ميتوان به وسيله خاكريزي دستي و تشكيل كردها و بندها رفع نقيصه نمود.

  نزديكي مزرعه به جنگلهاي انبوه يا تپههاي مرتفع هم در بعضي مواقع براي سبزيكاري بسيار نافع ولي بعضي مواقع هم مضر است زيرا اگر زمين در فاصله معتدلي از اين پناهگاهها قرار گرفته باشد كه سايه آنها مزرعه را نپوشاند چون اين عوامل در مقابل مسير بادهاي شديد محلي است و جلوگيري از شدت وزش ميكند بسيار مفيد است ولي اگر مزرعه زياد نزديك باشد كه سايه اين موانع غالب اوقات روي زمين را بپوشاند براي زراعت سبزي مضر است و هيچگاه نميتوان استفاده لازم را برد، زيرا زمين زراعتي بايد به اندازه كافي داراي روشنائي و هوا باشد و در غير اينصورت در زمين سايه رشد نباتات كم ميشود و گياه در معرض غارت حشرات قرار ميگيرد و مستعد گرفتن انواع امراض ميشود.  مطالب دیگر:
  📗دانلود گزارش كارآموزی - رنگسازی (مهندسی شیمی) 92 ص📗دانلود گزارش كاراموزی پیمانكاری 40 ص📗دانلود گزارش كارورزی – طراحی فرایند تولید 35 ص📗دانلود گزارش کار آموزی - آزمایشگاه كنترل كیفیت - شرکت داروسازی تهران دارو 63 ص📗دانلود گزارش کار آموزی احداث داروخانه 11 ص📗دانلود گزارش کار آموزی كشاورز - اداره حفظ نباتات استان فارس 69 ص📗دانلود گزارش کارآموزی تعمیرات کامپیوتر📗دانلود گزارش کارآموزی ایستگاه هواشناسی اقدسیه و سازمان هواشناسی 41 ص📗دانلود گزارش کارآموزی مدیریت کار عملی در آموزشگاه 111 ص📗دانلود گزارش کارآموزی پتروشیمی بوعلی سینا 30ص📗دانلود گزارش کارآموزی - رنگ - كارخانه رنگ پودی سمند آرا 69 ص📗دانلود گزارش کارآموزی - زراعت سویا 31 ص📗دانلود گزارش کارآموزی - كنجاله - خط تولید حلوا شكری 14 ص📗دانلود گزارش کارآموزی - مراحل داشت و برداشت گندم (آفات، بیماریها و علف های هرز 27 ص)📗دانلود گزارش کارآموزی - واحد اسید استیک 35 ص📗دانلود گزارش کارآموزی عمران 73 ص📗دانلود گزارش کارآموزی احداث ساختمان مسكونی 95 ص📗دانلود گزارش کارآموزی اداره ثبت اسناد و املاک مشهد 27 ص📗دانلود گزارش کارآموزی ایران خودرو رشته مکانیک📗دانلود گزارش کارآموزی بانک اطلاعاتی 43 ص📗دانلود گزارش کارآموزی حسابداری 17 ص📗دانلود گزارش کارآموزی حسابداری 3 کار و دانش 24 ص📗دانلود گزارش کارآموزی حسابداری در شرکت هومهر 60📗دانلود گزارش کارآموزی حسابداری صنعتی 23 ص📗قبض بارنامه لایه باز، طرح لایه باز بارنامه جاده ای داخلی