خرید*تحقیق درباره نظارت و کنترل در مديريت اسلامي *

تحقیق درباره نظارت و کنترل در مدیریت اسلامی , مدیریت اسلامی ,نظارت و کنترل|ghe1723807
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق درباره نظارت و کنترل در مديريت اسلامي می باشد.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 11 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

نظارت و کنترل يکي از اجزاي اصلي مديريت محسوب مي گردد، بطوريکه بدون توجه به اين جزء ، ساير اجزاء مديريت ، مثل برنامه ريزي ، سازماندهي و هدايت نيز ناقص بوده و تضميني براي انجام درست آنها وجود ندارد. در حقيقت زماني که يک برنامه تهيه شد و براي اجراي آن سازماندهي بعمل آمد و رهبري و هدايت آن مشخص شد ، انتظار اين است که هدفهاي برنامه تحقق پيدا کند و در اجراي برنامه ، اطمينان وجود داشته باشد که روند حرکت دقيقاً بسوي اهداف تعيين شده مي باشد. گاهي ممکن است حتي جزئيات برنامه بصورت دقيق اجرا گردد اما جهت گيري کلي در اجراي برنامه داراي انحراف بوده و ما را از هدف دور سازد. اطمينان از اينکه اجراي برنامه و هدايت آن درست صورت مي گيرد و در صورت مشاهده انحراف ، اقدام لازم براي تصحيح آن بعمل مي آيد، نيازمند فرآيندي است که آن را نظارت و کنترل مي نامند.

تعريفي که در مورد کنترل و نظارت کرده اند عبارت است از : « ارزيابي تصميم گيري ها و برنامه ها از زمان اجراي آنها و اقدامات لازم براي جلوگيري از انحراف عمليات نسبت به هدفهاي برنامه و تصحيح انحرافات احتمالي بوجود آمده » . و همانطور که در اين تعريف ملاحظه مي گردد ، ارزشيابي جزئي از نظارت و کنترل بحساب مي آيد.

فرآيند کنترل شامل چند مرحله است که عبارتند از :

1- تعيين شاخصها يا معيارها متناسب با هدفهاي برنامه و پيش بيني نتايج برنامه

- 2تهيه و تدوين اطلاعات مربوط به اقدامات انجام شده

3- مقايسه اطلاعات مدون با معيارها و شاخصها

4-تصميم گيري و اقدام اصلاحي براي رفع نواقص يا تصحيح انحرافها[1]

در اسلام موضوع نظارت و کنترل در همه سطوح مديريت بعنوان يک اصل مورد توجه قرار گرفته است که در اين مقاله ابتدا اهميت آن از نظر اسلام مورد بحث قرار مي گيرد، سپس مراجع نظارت کننده در حکومت و مديريت اسلامي و موضوع نظارت همگاني بيان مي گردد و آنگاه به بحث پيرامون مراحل نظارت و کنترل پرداخته مي شود.

اهميت موضوع از نظر اسلام :

در اسلام از ارزشيابي ، حسابرسي و ساير اصطلاحاتي که در حقيقت براي بيان نظارت و کنترل مورد استفاده قرار مي گيرد زياد بحث شده است که در زير نمونه هائي از آن ارائه مي گردد :مطالب دیگر:
📚روش استاندارد دماسنج‏هاي مايع در شيشه دقيق در مقايسه با SPRT📚انرژی خورشید 📚برداشت های جديد از نظريه سی. پی. اچ. 📚نقدی بر دیدگاه های هاوکینگ 📚سرعت نور و نظریه سی. پی. اچ📚نانوتكنولوژي و جمهوري اسلامي ايران؛ بايدها و نبايدها📚نانوتكنولوژي 📚پيش‌بيني پيشرفت نانوتكنولوژي با كمك شاخصهاي علم و فناوري📚کدام نوت بوک بهتر است📚آبله📚اتانول 📚اتم - ملكول - ساختار اتم📚اثر گرمابرحالت مواد( میعان ) 📚اثر مغناطیسی جریان الکتریکی📚اجرام آسمانی 📚آزمايش تامسون ( محاسبه نسبت بار به جرم الكترون ) 📚بعضي سنگ ها از بقيه سنگين ترند 📚اساس کار سیستم های آشکار سازحرکت📚اسيدها و بازها📚اسیلوسکوپ📚اشعة ايكس وتهية آن📚اصطكاك📚الكترون📚ويژگيهاي هسته هاي اتمي 📚الكتريسيته