خرید*تحقیق درباره تاریخچه عکاسی *

تحقیق درباره تاریخچه عکاسی ,تاریخچه عکاسی ,عکاسی |ghe1723807
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق درباره تاریخچه عکاسی می باشد.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 18 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

سالها قبل از اینکه عکاسی اختراع شود اساس کار دوربین عکاسی وجود داشت. یک دانشمند مسلمان به نام ابن هیثم در قرن پنجم هجری / یازدم میلادی وسیله ای را به نام جعبه تاریک در مشاهده کسوف استفاده کرده بود.اتاقک تاریک، عبارت بود از جعبه یا اتاقکی که فقط بر روی یکی از سطوح آن روزنه ای ریز، وجود داشت. عبور نور از این روزنه باعث میشد که تصویری نسبتا واضح اما به صورت وارونه در سطح مقابل آن تشکیل شود.
این وسیله، طی جنگهای صلیبی به اروپا راه یافت. لئوناردو داوینچی نقاش و نابغه قرن شانزدهم، در یادداشتهای خود خواص اتاقک تاریک را شرح داده است. هم چنین وی آن را کامرا آبسکورا (Camera Obscura) و روزنه ریز آن را نیز پین هول (Pine Hole) نامید.
این وسیله به شدت مورد توجه نقاشان قرار گرفت و تمامی نقاشان بخصوص نقاشان ایتالیایی قرن شانزدهم از آن برای طراحی دقیق منظره ها و ملاحضه دورنمایی صحیح استفاده می کردند، به این ترتیب که کاغذی را بر روی سطح مقابل روزنه قرار می دادند و تصویر شکل گرفته را ترسیم می کردند.
این تصاویر بسیار واقعی و از پرسپکتیو صحیحی برخوردار بود.

در حدود سال ۱۵۰۵ میلادی نیز ژرم کاردان (Jerome Cardan) ریاضی دان ایتالیایی یک عدسی محدب بر روزنه اتاقک تاریک نصب کرد، این کار باعث شد تا تصویر وضوح بیشتری پیدا کند.

اما سیاه شدن املاح نقره در اثر تابش نور به وسیله شیمیدان آلمانی ، شولتز(Schulze) وبه طور اتفاقی کشف شد. ماجرا از این قرار بود که روزی وقتی شولتز وارد آزمایشگاه شد، متوجه شد برگ درختی بر روی کاغذی که به نیترات نقره و آهک آغشته بودمطالب دیگر:
🔥مبانی نظری و پیشینه تاثیر شوک های نفتی بر رشد اقتصادی کشور ها🔥پاورپوینت کشاورزی و گیاهشناسی با عنوان گیاه عدس🔥مبانی نظری و پیشینه تاثیر گسترش مالی و تجاری بر رشد اقتصادی کشورها🔥پاورپوینت کشاورزی با عنوان آفات مهم گیاهی🔥مبانی نظری و پیشینه تاثیر متغیرهای اقتصادی بر فساد🔥مقاله کشاورزی با عنوان آفات پسته🔥مبانی نظری و پیشینه تاثیر رشد اقتصادی و شدت انرژی بر انتشار گاز Co2🔥مقاله کشاورزی با عنوان آفات و بیماریهای سبزی و صیفی🔥مقاله کشاورزی با عنوان آفات مهم انباری🔥پاورپوینت کشاورزی و حشره شناسی با عنوان آفت سرخرطومی برگ یونجه🔥مقاله کشاورزی با عنوان آفتابدهی خاک soil solarization🔥مبانی نظری و پیشینه تبیین بحران های مالی🔥مبانی نظری و پیشینه تغییر واحد پول، الزامات و پیامدهای آن🔥مبانی نظری و پیشینه جایگاه بخش انرژی در اقتصاد🔥مبانی نظری و پیشینه جرم پولشویی در اقتصاد🔥مبانی نظری و پیشینه رشد بهینه جمعیت🔥مبانی نظری و پیشینه رفتار مصرف کننده (حالت سیستمی)🔥دانلود تحقیق انواع تکمیل و مشبک کاری چاه های نفت و گاز🔥دانلود تحقیق Slug Catcher🔥جزوه بسیار کاربردی بازرسی جوش لوله🔥جزوه روشهای مشاهده و آنالیز مواد🔥جزوه کار تیمی و حل مساله🔥جزوه عیوب لوله🔥جزوه کامل بهره برداری و کنترل کوره🔥جزوه خوردگی داخلی فلزات و کنترل آن