خرید*تحقیق درباره زیتون *

تحقیق درباره زیتون , زیتون |ghe1723807
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق درباره زیتون می باشد.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 16 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

زيتون درختي هميشه سبز با نام علمي olea europaea و از خانواده oleaceae و از قديمي ترين گياهان منطقه مديترانه و بويژه خاورميانه است در مورد زيتون ، عقايد در زمينه رويشگاه اصلي ، متفاوت است ، عده اي اصل آن را از ايتاليا مي دانند و معتقدند از آنجا به سوريه و ايران توسعه يافته ولي عده أي ديگر وطن زيتون را ايران مركزي و بلوچستان دانسته كه بعدا به نقاط ديگر پراكنده گرديده است زیتون تقریبا از 3000 سال قبل از میلاد مسیح مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این گیاه از نواحی گرم و نیمه گرم می‌باشد و موطن اصلی آن را در سوریه و جنوب ترکیه می‌دانند و از این نقاط به سایر نواحی که دارای آب و هوای مدیترانه‌ای هستند برده شد و اکنون از دامنه‌های غربی هیمالیا در شرق تا سواحل اقیانوس اطلس در مغرب و در دو طرف دریای مدیترانه درخت زیتون کاشته می‌شود. علاوه بر نواحی نامبرده در آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی و استرالیا این محصول را نیز می‌کارند و مورد استفاده قرار می‌دهند. ساكنين مناطق حاشيه درياي مديترانه و خاور ميانه و ايران بيش از هزاران سال است كه با اين درخت آشنايي دارند و در طي زمان با پيشرفت فن و تكنولوژي از لحاظ غذايي و دارويي از آن استفاده مي كنند و در حال حاضر در سطح دنيا تهيه و خريد و فروش روغن زيتون و ديگر فرآورده هاي آن در اقتصاد كشورهاي توليد كننده عمده از جمله اسپانيا، ايتاليا، فرانسه، يونان، تونس و تركيه نقش بزرگي بازي مي كند و در كشور ما داراي قدمت چندين هزار ساله مي باشد و هم اكنون در بيشتر استانهاي كشور كاشته مي شود. این گیاه حدود 600 سال پیش هم زمان با مهاجرت گروهی از کردان کرمانجی از حلب سوریه به منطقه رودبار وارد شد.این درحالی است که "ناصرخسرو"درسفرنامه خودازوجود زیتون درطارم سخن گفته است.

زيتون در اكثر استانهاي كشور كاشته مي شود و هم اكنون سطح زير كشت آن در كشور حدود يكصد هزار هكتار مي باشد و در استان در 12 شهرستان اقدام به كشت زيتون گرديده كه تا پايان سال 83 سطحي حدود 1500 هكتار از اراضي استان به كشت زيتون اختصاص يافته است.مطالب دیگر:
📖پاورپوینت مبحث دنباله ها (تصاعدها)📖پاورپوینت مدلسازی یک سیستم خودپرداز اتوماتیک (با استفاده از زبان مدلسازی یکپارچه UML)📖پاورپوینت تاریخچه و شناخت اقتصاد بهداشت📖نمونه شیت بندی لایه باز طرح شهرسازی 4📖تحقیق (پاورپوینت) درباره نفت خام📖پاورپوینت (تحقیق) درباره خطرات دنیای مجازی (دانشگاهی) 📖پاورپوینت تاریخ معماری جهان- معماری هند📖پاورپوینت Brand Strategy (استراتژی برند)📖پاورپوینت مفهوم و فرآیند تحقیقات بازاریابی📖پاورپوینت زندگی نامه حافظ📖پاورپوینت صفر تا صد انتقال حرارت 2📖پاورپوینت برنامه نویسی Javascript و HTML CSS 📖پاورپوینت پروژه مرکز اقیانوس شناسی و علوم جوی تنگه هرمز (بندرعباس)📖پاورپوینت تحلیل و بررسی مرکز خرید ژرژ سنت Saint Georges📖پاورپوینت دفتر کار شرکت گوگل📖پاورپوینت آشنایی با مراحل ساخت Davinci Tower📖پاورپوینت مطالعه پروژه آسمانخراش تورسو📖پاورپوینت پایداری اجتماعی در نواحی مسکونی📖پاورپوینت 10 برج شگفت انگیز و سبز دنیا📖پاورپوینت مطالعه معماری هتل داریوش کیش📖پاورپوینت مطالعه معماری هتل هانی📖پاورپوینت چشم انداز سال 90 واحد بازدید و گردشگری📖پاورپوینت سیر تحول نقوش چلیپایی در تزیینات معماری دوره ی اسلامی ایران و زیبایی شناسی و نماد شناسی آن📖پاورپوینت مطالعه تصویری شگفتی های معماری در طبیعت📖پاورپوینت معماری ارگانیک - معماری طبیعی